“Kontrolējiet savas domas”- Čārlzs Stenlijs

Noklausoties vienu no Čārlza lekcijām Youtube- https://www.youtube.com/watch?v=9bLgDoFkdqo guvu daudz un labas atziņas kuras izmantot savā tālākajā dzīvē. 
Vērtīgs? Tad ir jādalās! Cik brīnišķīgi Dievs runā caur šo vīrieti. Spēcīgi, pārliecinoši, patiesi, aizraujoši un lēnprātīgi... viņš ar savu šarmu spēj daudzus cilvēkus ievirzīt pareizajās sliedēs, pareizāk, ar atdevi Jēzum caur viņu parādīties. Un tā nu notika arī ar mani, kad sāku izzināt un meklēt patiesos Dieva vārda sludinātājus tikai pusgadu atpakaļ. 🙂 Te nu mazliet par Čārlzu.


Čārlzs Frazers Stenlijs (dzimis 1932. gada 25. septembrī) ir Pirmās baptistu draudzes vecākais mācītājs Atlantā, Džordžijas štatā. Viņš ir In Touch Ministries dibinātājs un prezidents un divus viengadīgus amata pienākumus pildīja Dienvidu baptistu konvencijas prezidenta amatā no 1984. līdz 1986. gadam. (vareni!)
Photo by nappy on Pexels.com

Vispirms padomā par veidu kā Tu domā!

Čārlzs savā lekcijā “taking control of our thoughts” min neskaitāmus graudus kurus vērts pierakstīts, paturēt prātā un pielietot savā dzīvē. Tad nu apkopoju pašu galveno.

Mēs esam domu mašīnas, kuras ik sekundes simtdaļu darbina savus prāta dzinējus. Brīnumlietas iespējamas ar mūsu prātu, bet arī šausmu lietas mēs realizējam un radam ar mazāko domu. Palūkojoties uz pasauli šodien un pirms 100 gadiem, situācija ir līdzvērtīga, tikai šodienā mēs varam saredzēt kā iesētās domas tiek pārmantotas no paaudzes uz paaudzi. Vai mēs gribam lai pasauli vada cilvēks ar savu milzu pārliecību par visu ko saviem spēkiem spēj paveikt un sacīt? Kā mēs varam šodienas pasauli, ko uzbūvējam, ielikt Dieva rokās? Kā lai nekontrolē visu kas mums it kā pieder?

Tad nu tā! Ir kas vairāk un augstāk par domām kas mūsos, tas ir Dievs un viņa plāns mūsu dzīvei. Mums vajadzētu domāt- Dieva domas, ko diez viņš domā, kā viņš grib lai mēs domājam, dzīvojam. Ja mēs domājam šādas domas, tad mēs domājam pašas spēcīgākās domas kādas vien var būt- jo tās ir Dieva domas! Kad Tu domā Dieva domas, tu sāc redzēt to, ko Dievs ir ieplānojis tavai dzīvei. Jebkas kas notiek mūsu dzīvēs sākas ar domām. Un kāds ir rezultāts tajam, kā esam domājuši visus šos gadus? Un ja nu tev nepatīk veids kā tava dzīve ir iekārtojusies, tev vajag uzdot sev jautājumu- par ko es domāju… ko es domāju par sevi, par citiem cilvēkiem, jo tas ko mēs domājam tiešām kontrolē mūs. Piemēram, mūsu attiecības ar Dievu, attiecības ar cilvēkiem, mūsu veiksmes un neveiksmes, padarītie darbi ir rezultāts tam kā mēs domājam un bieži vien mēs aizmirstam to, ka prāts ir “kontroles tornis.” Mēs nevaram kontrolēt citu domas un apstākļus, bet uz apstākļiem mēs atbildēsim šā vai tā. Padomājot par to kā tas mūs ietekmē, palūkojies sev apkārt kādi lēmumi tiek pieņemti un tu redzēsi- pareizi vai nepareizi, destruktīvi, iekāres, dusmu un agresijas vadīti, vai Dieva mīlestībā un lēnprātībā vadīti. ( cilvēks izdara izvēli katru minūti, sekundi, mēs pieņemam lēmumus biežāk nekā spējam iedomāties, un ja par to aizdomājas?)

Kas tad īsti nosaka veidu kā mēs domājam un ko mēs domājam? Vai tas ir tas ko mēs lasam grāmatās, skatāmies pārraidēs vai lekcijās, klausāmies Podcastus vai citu cilvēku viedoklī, vai tas ir Dieva vārds. Cilvēki paver savus prātus televīzijas pārraidēm, ziņām, vai jebkam citam, neapzinoties, ka viņi sēžot tur tiek programmēti un viņu domāšana tiek novirzīta konkrētā virzienā. Patiesība ir tajā, ka mums ir jābūt programmai kas nāk no Dieva prāta, Dieva vārda, mums ir jābūt gataviem saprast Dieva vārdu, jo labākais kas mūs Dzīvē sagaida ir viņa plānā. Un vai Tu vēlies dzīvot pilnīgā Dieva plānā kas ir perfekti piemērots tev?

Rakstu vieta no Pāvila Vēstules Kolosiešiem 3. nodaļa, 1-8 pants

1 Ja nu jūs ar Kristu esat augšāmcēlušies, tad tiecieties pēc tā, kas augšā, kas ir Kristus, kas paaugstināts pie Dieva labās rokas.

2 Savas domas vērsiet uz augšu, ne uz zemes lietām.

3 Jo jūs esat miruši. un jūsu dzīve līdz ar Kristu apslēpta Dievā.

4 Kad nu atspīdēs Kristus, jūsu dzīvība, tad arī jūs atspīdēsit līdz ar viņu.

5 Tāpēc nonāvējiet sevī to, kas pieder zemei: netiklību, nešķīstību, kaisli, ļauno iekāri un mantkārību; tā ir elku kalpība.

6 Viņu dēļ nāk Dieva dusmība pār nepaklausības dēliem,

7 Kuru vidū arī jūs kādreiz esat staigājuši, kad jūs vēl tanīs dzīvojāt.

8 Bet tagat visu to atmetiet: dusmas, ātrsirdību, ļaunprātību, zaimus un nekaunīgas runas, kas ir jūsu mutē.

Kad mūsu domas tiek kontrolētas, sākas izpratne par mūsu attiecībām ar Jēzu Kristu! *boom Bet, ja mēs esam neticīgi, Sātans pārņems mūsu dzīves.

Bet es baidos, ka čūskas, kas ar savu viltību piekrāpa Ievu, tāpat nesamaitā arī jūsu domas un nenovērš no Kristus vientiesības un nevainības. ( Korintiešiem 11:3 )

Photo by Public Domain Pictures on Pexels.com

Prāts ir brīnišķīga daļa no mūsu ķermeņa- mūsu dzīve kādu esam izveidojuši ir kā izpausme tam, ko mēs domājam. Ja tev nepatīk tas kā dzīvo, tad tev ir jāpamaina sava domāšana. Dažs no mums varētu teikt: “nezinu, es laikam nevaru mainīt savu domāšanu”, jā tu vari, katrs no mums ir spējīgs uz to, jo mūsos mājo Dieva gars, kas vada mūsu domas, kas ir spēcīgāks par to ko domājam par sevi.

Mēs sējam domu un gūstam darbību,

Čārlza Stenlija “sēj un pļauj” atziņa:

mēs sējam darbību un gūstam ieradumu,

mēs sējam ieradumu un gūstam raksturu,

mēs sējam raksturu un gūstam likteni.”

Cilvēka neredzamās domas rada neredzamās sekas. Ja tu jūties nevērtīgs, domā, ka nevienam tu nerūpi, neviens tevi nemīl- tas parādīies uz tavas ārienes, domas neļaus tev priecāties un izbaudīt jebko, ko dari, tā būs kā daļa no tavas dzīves kas nākusi no tavas paša domāšanas. Nedomā par sevi ļaunu, jo Dievs nav radijis tevi tādu esam.

Kā mēs varam kontrolēt savas domas?

 1. Pieņemiet katru domu un tad izrunājiet, izsakiet skaļi:
  • samierinaties,
  • noliedziet,
  • cīnaties,
  • vai kontrolējiet savas domas. Jums ir dota izvēle.

8 Jautājumi kurus tev vajadzētu uzdot sev lai mainītu savu dzīvi:

 1. Pie kā šīs domas mani novedīs?
 2. Vai šīs domas novedīs mani tur, kur es vēlos doties? Un kur tad īsti es dodos?
 3. Vai šīs domas ir morālas, pieņemamas, garīgas? Tev ir izvēle neskatīties. neklausīties tādus tematus par kuriem tu zini, ka tie nav morāli pieņemami,
 4. Vai šīs domas mani stiprina vai gremdē?
 5. Vai es varētu ar šīm domām padalīties ar kādu?
 6. No kurienes radušās šīs domas?
 7. Vai es jūtos vainīgs/a domājot šādas domas?
 8. Vai šīs domas der tam, kāds/a es esmu kā Jēzus sekotājs?

Dievs iedeva mums spējas domāt tā, kā viņš domā. Izmantosim pašu svarīgāko šodien, šeit un tagat!

Photo by Essow Kedelina on Pexels.com

“To visu Es esmu runājis uz jums, lai jums miers būtu Manī. Pasaulē jums ir bēdas; bet turiet drošu prātu, Es pasauli esmu uzvarējis!” (Jāņa 16:33)

2 domas par ““Kontrolējiet savas domas”- Čārlzs Stenlijs

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: