Pērles un Dieva tauta

Salauztība, kas ved uz žēlastību un skaistumu!

No visiem pasaules dārgakmeņiem, minerāliem un dārgmetāliem nekas nav salīdzināms ar Akoya pērļu zaigojošo mirdzumu. Šīs perfektās formas sfēras ir neticami vērtīgas, jo nav nepieciešama griešana, šķeldošana vai pulēšana, lai izceltu to dabisko skaistumu. Tomass Edisons savulaik kultivētās pērles aprakstīja kā acīmredzamu “bioloģisku neiespējamību”.

Pērles iemieso svarīgu Japānas vēstures un kultūras daļu. Kōkichi Mikimoto (1858–1954), kas tika cienīts kā “pērļu karalis”, gandrīz viens pats radīja kultivēto pērļu nozari, vienā brīdī saražojot 75% no pasaules pērlēm. ( kultivētās pērles veidojas kultivēto pērļu maisiņā ar cilvēka iejaukšanos produktīvu dzīvo gliemju iekšienē dažādos apstākļos atkarībā no gliemja un mērķiem. Tāpat kā dabiskās pērles, kultivētās pērles var kultivēt jūras ūdenī vai saldūdens objektos. ) Viņa pērles apgādāja augstas klases juvelierizstrādājumu tirgu ar kaklarotām un auskariem, radot lielu slavu. Viņa vadošais veikals un vārdamāsa Mikimoto atrodas Ginzā. Drīz pēc viņa atklāšanas citi kopēja viņa paņēmienus, un Bivas ezerā audzētās saldūdens Biwa pērles kļuva gandrīz sinonīms saldūdens pērlēm visā pasaulē. Pērlēm ir svarīga vieta gan Japānā, gan Bībelē. Apskatīsim šo skaisto radījumu un bagātīgās metaforas, kas ir radītas ap to.

Skaistums salauztībā

Pērļu dzimšana patiešām ir brīnumains notikums, kā es uzzināju no muzeja un darbiniekiem Mikimoto Pērļu salā Tobā.

Pērles veidojas no šķelšanās. Kad kaut kas — smilšu gabals, gliemežvāks, baktērijas vai parazīts — bojā apvalka šūnas, austere reaģē, pārklājot to ar aizsargslāņiem.

Kultivētajās pērlēs šis kairinātājs tiek ķirurģiski ievietots austeres vājākajā, trauslākajā vietā kopā ar nelielu citas austeres apvalka gabalu, kas šajā procesā ir jāupurē. Divu gadu laikā tūkstošiem smalku perlamutra slāņu, kas izgatavotas no organiskiem un neorganiskiem elementiem, rada spīdīgu, caurspīdīgu bumbu, kas ir vieglāka un stiprāka par betonu. Bojātas austeres rada šos ļoti skaistos un vērtīgos pērļu brīnumus. Tāpēc ir aizraujoši, ka pērles, kas radušās no salauztības un ciešanām, simbolizē Debesu Valstības pilnību, jo neviens nevar ienākt tās Debesu Pilsētā, vispirms neizejot cauri tās pērļu vārtiem.” (Atkl. 21:21)

“Divpadsmit vārti bija divpadsmit pērles, katri vārti bija darināti no vienas pašas pērles; un pilsētas iela bija tīrais zelts kā caurspīdīgs stikls.”

iesim tālāk…

Pērles un Debesu Valstība

Bet ja nu Dievs radījis austeres, lai tās nepārtraukti atspoguļotu evaņģēlija stāstu? Ko darīt, ja visas pērles norāda uz Jēzu, īsto austeri, kas tika upurēta, lai mēs kļūtu no dusmu objektiem par žēlastības objektiem (Romiešiem 9:22–24)?

“Bet nu Dievs, gribēdams dusmību parādīt un Savu spēku zināmu darīt, ar lielu lēnprātību ir panesis dusmības traukus, sataisītus uz pazušanu. Un ka Tas Savas godības bagātību parādītu pie žēlastības traukiem, ko Viņš iepriekš ir sataisījis uz godību. Tādus Viņš arī mūs ir aicinājis, ne vien no Jūdiem, bet arī no pagāniem.”

Jēzus tika ievainots, lai mēs tiktu mazgāti Viņa asinīs un pārklātu ar Dieva žēlastības slāni pēc slāņa. Jēra ciešanas radīja mums vārtus, lai ieietu Debesu Valstībā, kurā nevar iekļūt, nepieņemot vēsti par salauztību. Izmantojot pērļu metaforu, mēs varam redzēt Dieva tautu, kas tiek parādīta un slavēta vājumā, kamēr tā ir klāta ar Dieva skaistumu, kas mūžīgi dzīvo debesīs.

Ir arī citas norādes uz evaņģēliju, kas ieskauj Debesu Valstību. Apsveriet pamatus, kas dekorēti ar 12 dārgakmeņiem. Izrokot no zemes, tie ir tikai vienkārši blāvi akmeņi. Tikai rūpīgi griežot, slīpējot un pulējot mākslinieka rokās, šie dārgakmeņi var mirdzēt krāšņi piesātinātās krāsās. Dievs priecājas par Saviem roku darbiem, veidojot skaistus dārgakmeņus no salauztiem gabaliem.

Līdzīgi kā 12 vārti un 12 dārgakmeņi, var uzskatīt, ka Dieva tauta ir attēlota ar skaitli 12 debesu sienu mērījumos. Eņģelis “izmērīja pilsētu ar stieni un atklāja, ka tā ir 12 000 stadionu gara un tikpat plata un augsta, cik tā ir gara. Leņķis mērīja sienu, izmantojot cilvēka mērījumus, un tā bija 144 olektis bieza” (Atkl. 21:16–17).

“Un tā pilsēta bija četrstūrīga un bija tik gara, cik plata. Un viņš pilsētu mēroja ar kārti pie divpadsmit tūkstošiem stadiju; viņas garums un platums un augstums bija it vienāds. Un viņš mēroja viņas mūri pie simts četrdesmit un četrām olektīm pēc cilvēka mēra, kas eņģelim bija.”

Mēs, Dieva tauta, esam pārstāvēti Debesu vārtos, pamatos un sienās. Mēs esam Svētā pilsēta, Kristus līgava, kas mūžīgi norāda uz Dieva godību un parāda Dieva godību caur Kristus evaņģēliju. “Nāc, es tev parādīšu līgavu, Jēra sievu.” Un viņš Garā mani aiznesa uz lielu un augstu kalnu un parādīja man svēto pilsētu Jeruzālemi, kas nokāpa no Debesīm no Dieva. Un tai bija Dieva godība. Un viņas spožums bija visdārgākam akmenim līdzīgs, tā kā jašmas akmens, kas spīd kā kristāls.” (Atkl. 21:9–11).

“Caur pērļu vārtiem un Debesu Valstību mēs redzam evaņģēlija galaproduktu, kas spēcīgi darbojas mūsu dzīvē, un nelielu ieskatu mūsu skaistumā un vērtībā Dieva acīs.”

Pērles norāda uz Kristu

“Vēl Debesu Valstība līdzinās tirgotājam, kas meklēja dārgas pērles. Un, atradis vienu sevišķi dārgu pērli, nogāja un pārdeva visu, kas tam bija, un nopirka to.”

Vai mēs uzdrīkstamies iedomāties, ka mēs varētu būt tā dārgā pērle? Vai ir iespējams, ka Kristus atteicās no visa, kas viņam bija, lai mūs nopirktu? Vai mēs varam iedomāties, ka sāpes un ciešanas galu galā norāda uz pašu Debesu būvmateriāliem? (Atkl. 5:9).

“Tu esi cienīgs ņemt grāmatu un atvērt tās zīmogus, jo Tu tapi nokauts un esi atpircis Dievam ar Savām asinīm cilvēkus no visām ciltīm, valodām, tautām un tautībām.”

Debesu pērles iegādājās ar Tirgotāja paša asinīm. Debesu vainagojošo skaistumu var atrast nokautajā Jērā uz Dieva godības troņa. Varavīksnes gaisma apņem šo troni, saliekot un sadalot balto gaismu visās varavīksnes krāsās (Atkl. 4:3).

“Tas, kas sēdēja, pēc skata līdzīgs dārgakmeņiem jaspīdam un sardijam, un ap goda krēslu bija varavīksnes loks, kas izskatījās kā smaragds.”

Pērļu zaigojums rada arī varavīksnes efektu, un tas ir vēl viens Jēra salauztā skaistuma atspulgs! Jo vairāk mēs atpazīstam savu salauztību un žēlastību, ar kādu Dievs mūs žēlīgi ieskauj, jo bagātāk mēs varam pielūgt Kristu un uzrunāt tos, kuri šajā pasaulē ir salauzti un cieš. Pērles ne tikai sniedz priekšstatu par to, kā šī pasaule kādu dienu tiks atpirkta par skaistu lietu, bet arī par to, kā mēs Dieva acīs tiekam loloti vairāk, nekā mēs varētu cerēt vai iedomāties.

raksts tulkots no: https://japanharvest.org/pearls-and-the-people-of-god/?_ga=2.177090469.1484313776.1675426440-601074206.1675426440

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: