Ķēniņš un trompete-

Tie dziedāja jaunu dziesmu goda krēsla priekšā un četru dzīvo būtņu un vecaju priekšā, un neviens to dziesmu nevarēja iemācīties, kā vien tie simts četrdesmit četri tūkstoši, kas ir atpirkti no pasaules.

Jāņa atklāsmes 14:3
Photo by Wendelin Jacober on Pexels.com

Dziesma ir jauna ne tikai tāpēc, ka šī pieredze ir kas jauns, bet gan tāpēc, ka cilvēki, kas to dzied, ir “jauni”. Viņi zina, ko nozīmē skumjas un sāpes. Tie zina, kas ir vardarbība un atraidījums. Viņi ir cīnījušies ar emocionālām, garīgām un fiziskām nepilnībām. Viņi zina, ko nozīmē grēka rūgtās sekas. Bet Dievs visas lietas darīs jaunas, arī Savus ļaudis. Viņš ir visu lietu Meistars.

Iedomājies ķēniņu, kurš pamet savu troni un maskējies dodas pilsētas ielās. Viņš dodas uz pilsētas nolaisto rajonu un iet pa tumšu sānielu. Tur viņš ierauga kādu vecu bezpajumtnieku, kas spēlē sadauzītu tauri, cenšoties nopelnīt kaut dažus grašus, atkal un atkal spēlējot vienu un to pašu dziesmu. Tā izklausās drausmīgi. No salauzītas taures skan salauzīta dziesma. Ķēniņš pieiet pie šī cilvēka un saka: “Es vēlētos nopirkt tavu tauri. Es tev par to samaksāšu tik daudz, lai tu varētu atļauties dzīvot lepnā savrupmājā.”

“Jūs gribat šo tauri? Šo salauzīto, veco, noskaņoto tauri?” bezpajumtnieks apjucis jautāja. “Jā, tieši tā,” atbild ķēniņš. Viņš nopērk šo tauri, dodas mājup, iedod to savam dēlam, sakot: “Es vēlos lai tu to priekš manis salabo.” Dēls paņem tauri un aiznes to uz savu darbnīcu. Viņš tai pieliek jaunu iemauti, iztaisno sasitumus, ieliek jaunus taustiņus, tad to notīra un izmanto vasku, lai pilnībā nospodrinātu. Bībelē ir teikts, ka Dievs pret mums izturēsies kā pret zeltu – (Caharijas 13:9, 1 Pētera 1:7, Jesajas 48:10, Maleahija 3:3, Ījaba 23:10, Salamana pamācības 17:3, Psalmi 66:10)

Viņš mūs spodrinās un attīrīs, mūs sakops un izlabos robus. Viņš pie mums strādā arī tagad!

Visbeidzot pienāk diena, kad taure ir gatava. Dēls paņem spožo misiņa tauri un nodod to tēva rīcībā. Uz taures ir iegravēts tēva vārds. Ķēniņš paņem šo tauri un saka: “Dēls, tā izskatās lieliski. Nespēju vien sagaidīt, kad varēšu to iemēģināt.” Ķēniņš paņem tauri, kas tagat izskatās jauka un spīdīga, ieliek to mutē un pūš. Un šoreiz tā nav veca dziesma, salauzītā melodija. Tā nav dziesma, kas ar šo tauri būtu agrāk spēlēta.

Ar šo tauri tiek skandēta jauna dziesma. Varena slavas dziesma. TĀ IR PADARĪTA JAUNA!

Iespējams, ka mūsu dzīves šodien ir ierūsējušas egoismā un lepnumā, mantkārībā, miesaskārē un skaudībā. Iespējams, mēs jūtamies salauzti un ievainoti. Bet Meistars jau mūs ir ievedis Savā darbnīcā. Un, kad Viņš savu darbu pie mums būs pabeidzis, mēs sāksim dziedāt jaunu dziesmu!

Lūgšana: Kungs, pateicos Tev par cerībām un par nākotni. Es lūdzu, lai šī nākotne veidotu manu dzīvi šodien.

Raksts: Atklāsmes grāmata ikdienas pārdomām un lūgšanām, 247.lpp.

Photo by Natalie on Pexels.com

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: